Wymiana reflektorów czy polerowanie? Plik Edycja Wstaw
19 gru 2020

Wymiana reflektorów czy polerowanie? Plik Edycja Wstaw

Post by Redaktor

Reflektory mające już kilka lub kilkanaście lat nie będą oświetlać drogi tak dobrze, jak te w nowym samochodzie. Jest tak przede wszystkim z powodu zużytych kloszy, które po latach przestają być idealnie przezroczyste. Zdarza się, że stają się wręcz całkowicie mleczne i matowe, co nie tylko zmniejsza ilość światła na drodze, ale powoduje powstawanie specyficznego efektu białej plamy. Takie lampy mogą dodatkowo oślepiać innych kierowców, ponieważ nie ukierunkowują strumienia świetlnego zgodnie z założeniami.

Czy warto wymieniać?
Nowe fabryczne reflektory to spory koszt, sięgający nawet powyżej tysiąca złotych za jedną lampę. Jeżeli auto ma już swoje lata, przebieg i inne wady, może się to okazać nieopłacalną inwestycją. Można próbować szukać chińskich zamienników oryginalnych świateł, jednak ich jakoś wykonania zazwyczaj pozostawia naprawdę sporo do życzenia. Zdarza się, że nie można wyregulować ich strumienia świetlnego, bo są po prostu tak kiepskiej jakości. Alternatywą jest odnowa fabrycznych lamp, poprzez tak zwane polerowanie reflektorów Kraków to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy serwis, który odnowi nasze oryginalne lampy.

Zalety polerowania
Przede wszystkim odnawiając fabryczne reflektory będą one znów świecić tak samo, jak zaraz po kupnie auta. Nie ucierpi więc ani ułożenie strumienia świetlnego, ani natężenie światła (jeżeli nie są mocno wypalone odbłyśniki). Cała procedura polega natomiast na zebraniu wierzchniej warstwy utlenionego plastiku na kloszu, więc nie wymaga nawet otwierania reflektora. Dzięki temu można ją przeprowadzić nawet w kilkanaście minut, możemy więc zdecydować się na nią gdy zbliża się nam np. wymiana oleju Kraków ma sporo warsztatów, które w czasie takiej wymiany są w stanie także odnowić stare lampy.

0 Comments

Leave a Comment