Widły do wózków widłowych – jak dobrać pasujące do nich przedłużki ?
8 mar 2021

Widły do wózków widłowych – jak dobrać pasujące do nich przedłużki ?

Post by Redaktor

Widły do wózków widłowych – jak dobrać pasujące do nich przedłużki ?

O ile zakupienie nowych wideł do wózka widłowego nie jest podyktowane zużyciem dotychczas użytkowanych, a jedynie kierowane będzie potrzebą posiadania nieco dłuższych wideł, ze względu na charakter przewożonych towarów, można wykorzystać alternatywne rozwiązanie, czyli przedłużki do wideł. Mówiąc najprościej, są to nakładki na widły do wózków widłowych, które dzięki ich zamontowaniu na widłach, zmieniają bardzo szybko ich długość roboczą. Dzięki wytrzymałej, a przy tym lekkiej konstrukcji, są idealnym rozwiązaniem dla operatorów, którzy podczas jednej zmiany muszą przetransportować towary wymagające zastosowania dwóch długości wideł do wózków widłowych. Dodatkową zaletą przedłużek do wideł jest także dużo niższa cena, w porównaniu z całkiem nowymi widłami.

Rodzaje przedłużek do wideł

Ze względu na różną budowę można wyróżnić dwa najważniejsze rodzaje przedłużek do wideł :

  • wykonane z profilu zamkniętego,
  • wykonane z profilu otwartego (puste od spodu).

Widły do wózków widłowych, wyposażone w przedłużki z pełnego profilu (zamkniętego) będą znacznie bardziej wytrzymałe, co zapewni większe bezpieczeństwo pracy.
Poza tym warto również zaznaczyć, że przedłużki do wideł mogą różnić się między sąbą nie tylko typem budowy, ale również i grubością materiału z którego się je wykonuje, długością, a także sposobem montażu.

Widły do widlaka

Widły do widlaka

Jak wybrać przedłużki do wideł ?

Gdy wybieramy przedłużki do wideł, po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na ich długość, konfrontując ją z długością wideł do wózka, które są na nim zamontowane. Podstawowa zasada bezpieczeństwa zakłada w tymże wypadku, że oryginalnie widły, na które zamontujemy przedłużki powinny stanowić minimum 60 procent długości przedłużek. Jest to podyktowane względami bezwypadkowej, jak i stabilnej pracy. Warto zapoznać się z zależnością i dopuszczalną długością przedłużek do różnej długości wideł do wózków widłowych. Tabele to ukazujące znajdziemy bez problemu na stronach internetowych producentów przedłużek.

 

Tags:

0 Comments

Leave a Comment