Typy i modele wózków magazynowych
14 sty 2021

Typy i modele wózków magazynowych

Post by Redaktor

Trudno jest sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie jakiegokolwiek magazynu bez specjalistycznego sprzętu służącego do transportu towarów. To tego służą odpowiednio skonstruowane wózki. W zależności od tego jaki towar ma być przenoszony i transportowany wyróżnić można różne modele wózków magazynowych.

Wózki paletowe

Wózki magazynowe dzielą się na różne ich rodzaje. Najpopularniejsze są wózki paletowe. Jak można się domyśleć służą one do przenoszenia towarów znajdujących się na paletach. Co ważne, konstrukcja wózków paletowych jest niezwykle stabilna. Poza tym są proste w obsłudze. Wszystko to umożliwia bezpieczny transport palet zarówno dla samego towaru jak i kierowcy wózka. W magazynach wykorzystuje się różne wózki magazynowe paletowe. Różnica między różnymi modelami polega na ich dostosowaniu do różnej wagi palet jakie mają być transportowane. Istotne jest także to, że wózki paletowe są bardzo zwrotne. Dzięki temu mogą być wykorzystywane także na niewielkich przestrzeniach magazynowych.

Wózki platformowe

Innym rodzajem wózków magazynowych są wózki platformowe. Wózki te przeznaczone są przede wszystkim z transportu niewielkich ładunków. Ich największą zaletą jest przede wszystkim bardzo duża sprawność i szybkość w działaniu. Dlatego tez najczęściej wykorzystuje się wózki platformowe tam, gdzie bardzo ważny jest szybki czas rozładunku oraz załadunku. Co ważne, wózki te same są łatwe w transporcie.

Wózki wysokiego składowania

Ten model wózka magazynowego wykorzystuje się przy pracach na wysokościach. Innymi słowy tam, gdzie towary muszą być ułożone bardzo wysoko. Warto dodać, że wózki te są bardzo zwrotne. Można się nimi poruszać nawet w bardzo wąskich alejkach.

0 Comments

Leave a Comment