Spokojny sen – tanie i skuteczne witaminy bez recepty
16 maj 2020

Spokojny sen – tanie i skuteczne witaminy bez recepty

Post by Redaktor

Spokojny sen – tanie i skuteczne witaminy bez recepty

Dzisiaj znowu obudziliście się niewyspani? Poprzedniej nocy mieliście kolosalne kłopoty z zaśnięciem? Nerwowo przewracaliście się z boku na bok? Macie świadomość, że cały dzień będziecie przez to zmęczeni, co znowu odbije się na jakości Waszej pracy? Jak w niedalekiej przyszłości zagwarantować sobie spokojny sen? Tanie i skuteczne witaminy bez recepty Wam w tym pomogą. Wszystko dlatego, że zostały skrupulatnie wykonane przy użyciu wysokiej jakości składników. Jest to między innymi melatonina, a także różne ekstrakty. Jakie działanie wykazują wyżej wymienione składniki?

Melatonina – dlaczego jest zawarta w suplementach?

Melatonina nie bez powodu jest zawarta w suplementach na spokojny sen. Trzeba podkreślić, że jest to ogólnie hormon produkowany przez szyszynkę. Inna nazwa melatoniny to hormon nocy lub hormon snu. Warto wiedzieć, że ten składnik suplementów ma również działanie przeciwutleniające, a także poprawiające pracę układu immunologicznego. Co ciekawe, melatonina jest wytwarzana praktycznie wyłącznie w ciemności. Hormon ten wpływa na dobowy zegar biologiczny człowieka. Odpowiada za rytm snu, a także czuwania.

 

Brak odpowiedniej dawki melatoniny jest mocno niekorzystny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na suplementy z tym składnikiem. Melatonina powoduje bowiem, że szybciej zasypiamy. Organizm ma zatem więcej czasu na regenerację. To jednak nie tylko dobra opcja dla osób, które mają mniejsze czy większe kłopoty ze snem. Suplementy tego typu są również stosowane przez ludzi, którzy nierzadko podróżują i często zmieniają strefy czasowe. Melatonina łagodzi bowiem problemy związane z tym aspektem.

Jakie ekstrakty są także obecne w preparatach?

Między innymi jest to ekstrakt ashwagandy. Pomaga on utrzymać równowagę emocjonalną, a także dobre samopoczucie. Ma wpływ na szybkie zasypianie. Ekstrakt melisy działa odprężająco oraz wyciszająco, co przyczynia się do odpowiedniej jakości snu. Często stosowany jest także ekstrakt szyszek chmielu. Działa on wyciszająco na układ nerwowy, a także wspomaga zdrowy sen i regenerację organizmu.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment