Skala rozwodów w Polsce
22 mar 2021

Skala rozwodów w Polsce

Post by Redaktor

Rozwody w Polsce w ostatnich latach stały się chlebem powszednim. Coraz więcej małżeństw rozpada się po paru latach od ich zawarcia. W szkole dzieci coraz częściej mówią o tym, że mieszkają tylko z jednym rodzicem. Jak tak naprawdę wyglądają małżeństwa w Polsce?

 

Zawierane małżeństwa od 1990 roku- garść statystyk

Okolice 1990 roku są dla Polskich małżeństw bardzo dobrym okresem. Było ich wtedy zawieranych około 250 tysięcy Mediana wieku wynosiła wtedy dla mężczyzn 24 lata, a dla kobiet 22 lata. Następne lata to spadek zawieranych liczby małżeństw nawet poniżej 200 tysięcy, a następnie w okolicach roku 2008 ponowny wzrost. Aktualnie mediana wieku zawieranych małżeństw wynosi około 28 lat dla mężczyzn i 26 lat dla kobiet. Widać tutaj tendencję do mniejszej ilości małżeństw, a także zawierania ich w coraz późniejszym czasie.

 

Czy rozwód jest tak prosty?

Skoro jest ich coraz więcej to czy można je dostać bardzo szybko. Nie jest to, aż tak proste, ponieważ musi być wydana opinia, która pokazuje, że dana para nie jest już w żaden sposób związana. Warto w tym wszystkim zatrudnić adwokata, który pomoże uzyskać prawa lub benefity dla jednej ze stron. Adwokat zajmie się wszystkimi szczegółami, a także doradzi co dana osoba powinna zrobić.

 

 

Województwo łódzkie znajduje się w czołówce pod względem rozwodów. Na 1000 mieszkańców przypada 1,8 rozwodu. Jest to bardzo wysoki wynik, a porównując tę dane do województwa świętokrzyskiego z 2002 roku, gdzie przypadało 0,4 rozwodu na 1000 mieszkańców można zauważyć znaczny wzrost.

0 Comments

Leave a Comment