Odżywki białkowe- czy warto?
29 gru 2020

Odżywki białkowe- czy warto?

Post by Redaktor

W życiu każdego sportowca najważniejszą rolę odgrywa regularny trening oraz zbilansowana dieta. To właśnie dieta może pod pewnymi względami stanowić spore wyzwanie. Jednym z podstawowych elementów w dobrze skomponowanej diecie jest białko, które jest najważniejszym makroskładnikiem. Jego optymalna ilość jest istotna zarówno pod względem budowania masy mięśniowej, jak i spalania tkanki tłuszczowej.

Przyjmuje się, że ilość białka spożywanego powinna wynosić około 30 w ciągu dnia. Przekłada się to mniej więcej na około 1-2g białka na każdy kilogram masy ciała. Ponadto warto dodać, że ten makroskładnik jest najbardziej sycący, a jego trawienie przez organizm wymaga wykorzystania dodatkowej energii. Dobrym sposobem na uzupełnienie białka jest skorzystanie z odżywki białkowej, która ma szerokie grono zwolenników.

Jakie odżywki białkowe wybierać?

Na rynku suplementów można odnaleźć dziesiątki producentów, przy czym nie każdy z nich oferuje produkty najwyższej jakości. Przed jakimkolwiek zakupem warto sprawdzić pochodzenie odżywki oraz samego producenta. Same odżywki białkowe można podzielić na dwie podstawowe grupy: serwatkę oraz izolat. Oba z nich są dobre, jednakże izolat wchłania się znacznie szybciej co może mieć minimalny wpływ na budowę masy mięśniowej. Nie mniej oba rodzaje są skuteczne i tak samo dobre.

Jednym z producentów, który ma szeroką rzeszę fanów jest bez wątpienia Olimp. Marka to cechuje się produktami najwyższej jakości oraz sprawdzonym i dokładnie przetestowanym składem.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment