Obecność os jest niebezpieczna- pozbądź się ich
26 lis 2018

Obecność os jest niebezpieczna- pozbądź się ich

Post by Redaktor

Obecność owadów szczególnie widoczna jest w ciepłych miesiącach. To właśnie wówczas zwiększają one swoją aktywność i można je spotkać także w dużych miastach. Choć samo ich występowanie nie stwarza problemu, to pojawia się on w momencie, gdy postanawiają one założyć swoje gniazda w pobliżu domów ludzi. Jak chronić się przed owadami i co robić, kiedy znajdziemy u siebie w domu ich gniazdo?

Zwalczanie os

Zwalczanie os

Niechciany lokator

Wiele osób uważa, że problem gnieżdżenia się owadów nie dotyczy mieszkańców miast. Tymczasem dla firm wykonujących zwalczanie os Wrocław i inne duże miasta stanowią doskonały rynek. Osy najczęściej poszukują miejsca do założenia gniazda na przełomie maja i czerwca. Wówczas idealnym celem stają się poddasza, czy dziury w budynkach. Szybkie wykrycie obecności owadów pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z użądleniem. Jak wygląda dezynsekcja w przypadku os?

Kiedy obecność os staje się uciążliwa

Dla osób, które proponują zwalczanie os Wrocław jest szczególnym rynkiem, ponieważ to tu z roku na rok przybywa zgłoszeń od zleceniodawców. Usługa usuwania owadów polega na przygotowaniu specjalnych preparatów, które zdezorientują owady i pozwolą na ich bezpieczne usunięcie. W zależności od położenia gniazda osoba wykonująca dezynsekcje najpierw ocenia jego wielkość, następnie dostosowuje ilość środków owadobójczych do rozmiarów gniazda i rozpyla je bezpośrednio na osy. W ten sposób owady mogą zostać bezpiecznie usunięte nawet z najbardziej niedostępnych miejsc.

Najskuteczniejszym sposobem zwalczania os jest rozpylenie środka owadobójczego. Choć użądlenie osy rzadko prowadzi do reakcji alergicznej lub śmierci, to nie ma powodu, by ryzykować wystawienie ludzi na działanie jadu. Środki stosowane przez firmy zajmujące się dezynsekcją najpierw oszołamiają owady, po to by następnie w bezpieczny sposób je usunąć. Choć ilość środka do dezynsekcji rzadko ma negatywne działanie na ludzi to zaleca się, by w momencie jego rozpylania posiadać odpowiedni kombinezon chroniący przez oparami i ewentualnymi użądleniami.

Klaudia Sławińska

Tags:

0 Comments

Leave a Comment