Kto zarobi na nieruchomościach – Town & Country Haus
27 mar 2019

Kto zarobi na nieruchomościach – Town & Country Haus

Post by Redaktor

Partnerzy Town & Country Haus zajmują się sprzedażą oraz budową domów dla klientów z terenu swojej działalności. Przez 15 lat istnienia w Europie firmie udało się pozyskać ponad 300 franczyzobiorców oraz wybudować ponad 20 tys. obiektów na podstawie kilkudziesięciu projektów domów jednorodzinnych i bliźniaków. Za jej rozwój w naszym kraju odpowiada firma HS-Solid, która posiada po trzech autoryzowanych partnerów franczyzowych i handlowych.

– Stawiamy przede wszystkim na pozyskiwanie nowych partnerów i doskonalenie naszych produktów – mówi Dietmar Krywald, prezes HS-Solid Polska. – Docelowo chcemy pozyskać partnerów we wszystkich 16 województwach. Cały czas trwają negocjacje z potencjalnymi partnerami.

Town & Country poszukuje partnerów na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, a także małopolskiego. Inne lokalizacje również są brane pod uwagę i sieć prowadzi rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi. Potencjalny partner powinien mieć doświadczenie w branży budowlanej oraz znać realia rynku lokalnego.

– Na początku działalności potrzebny jest oczywiście kapitał i lokal na biuro. Wysokość inwestycji zależy od wielu czynników, które są omawiane podczas indywidualnych spotkań. Biuro powinno znajdować się w miarę możliwości niedaleko od centrum i mieć zaplecze parkingowe – dodaje Dietmar Krywald.

W początkowej fazie działalności, w celu zredukowania kosztów stałych, możliwe jest dzielenie powierzchni biurowych z innymi firmami. Rzecz jasna nie mogą być to konkurencyjne przedsiębiorstwa z branży. Ostateczna decyzja o wyborze lokalu należy do franczyzobiorcy, gdyż to on powinien najlepiej znać lokalny rynek.

Do zadań partnerów franczyzowych należy budowa i sprzedaż domów oraz rozpowszechnianie marki Town & Country w regionie. Partnerzy handlowi również zajmują się sprzedażą nieruchomości, ale także kompleksową obsługą klientów, w tym pomocą w uzyskaniu finansowania na budowę. Wszystkim partnerom Town & Country oferuje m.in. program szkoleń oraz wypracowane warunki współpracy z powiernikiem i ubezpieczycielami. – Wśród konkurencji nie ma zbyt wielu firm, które oferują budowę domu oraz pełen pakiet usług z nią związany. Na firmę, która oprócz usług budowlanych oferuje również pakiet ubezpieczeń, kompleksową obsługę i pełne wsparcie inwestora, jest jak najbardziej miejsce – zachęca Dietmar Krywald.

0 Comments

Leave a Comment