Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?
9 kwi 2021

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Post by Redaktor

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Życie czasami potrafi przytłoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Wiele osób zmaga się ze swoimi problemami samotnie, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że ktoś może im pomóc. Myśl o wizycie u psychologa często napawa lękiem. Tymczasem strach jest zupełnie niepotrzebny i przekonały się o tym wszystkie osoby, które udały się do specjalisty.

Wiele symptomów może wskazywać na to, że konsultacja z psychologiem jest potrzebna. Częstym objawem są przewlekłe problemy ze snem. Coraz więcej odnotowuje się też przypadków depresji, również wśród dzieci i młodzieży. Problemy mogą występować w kontaktach z ludźmi, związkach i przyjaźniach. Przedłużające się zmiany nastrojów, szczególnie apatia, smutek i poczucie braku sensu. Pojawiające się myśli samobójcze wymagają natychmiastowej interwencji i wizyty u psychologa. W przypadkach wymagających leczenia psycholog może skierować klienta do psychiatry.

Jak wybrać dobrego psychologa?

Najbardziej pomocne mogą okazać się opinie innych pacjentów. Dobry specjalista nie może być anonimowy. Wszelkie informacje o psycholog Olsztyn powinny być łatwo dostępne. Na pierwszej wizycie należy zwrócić uwagę na to, czy specjalista nas słucha, robi notatki i ma jakiś pomysł na dalszą terapię. Dobrze jest też ustalić ile wizyt przewiduje terapeuta. Niektóre terapie trwają latami, a inne problemy można rozwiązać w ciągu kilku wizyt. Warto wspomnieć, że do psychologa możemy udać się nie tylko z problemami. Terapia może pomóc nam zrozumieć siebie, naszą osobowość i temperament. Można w ten sposób pracować nad zmianą sposobu myślenia i własnych przekonań.

 

0 Comments

Leave a Comment