Kiedy jest pora na wymianę zawieszenia?
20 lip 2022

Kiedy jest pora na wymianę zawieszenia?

Post by Serwis S.A.

Reklama: Części do motocykli Rybnik

Jakie są ewentualne objawy uszkodzenia zawieszenia, czy istnieje możliwość sprawdzenia jego we własnym zakresie? Przede wszystkim zacznijmy od tego, iż najlepszym sposobem aby zapoznać się ze stanem technicznym zawieszenia, jest zajrzenie pod spód auta tym samym zweryfikowaniu zużycia wahaczy i tulei, przyjrzeniu się im bliżej.

Oczywiście jakiekolwiek korozja lub nawet występowanie skrzywienia wahaczy, powinny skutkować niemal natychmiastową ich wymianą, nie inaczej jest gdy doszło do rozerwania tulei oraz stan gum pozostawia bardzo wiele do życzenia. W trakcie jazdy samochodem, zawieszenie daje o sobie znać w specyficzny oraz charakterystyczny sposób, nasze auto może się chociażby kołysać.

Na wszystkich nierównościach dojdzie też do jego podskakiwania, a także nierównomiernego zużycia się bieżnika na oponie, jeżeli mocniej przyciśniemy nadwozie przy kole i auto nam zakołysze, jest to wręcz sygnał iż nasze zawieszenie wymaga wymiany. Bądźmy więc świadomi tego, kiedy zawieszenie w aucie daje nie tylko o sobie znać, ale też należy je wymienić.

0 Comments

Leave a Comment