Formaldehyd w naszych ubraniach i pościeli: co musisz wiedzieć
30 gru 2022

Formaldehyd w naszych ubraniach i pościeli: co musisz wiedzieć

Post by Redaktor

Formaldehyd jest substancją chemiczną używaną do produkcji tekstyliów i niektórych innych materiałów budowlanych. Zostało to powiązane z rakiem, problemami z oddychaniem i podrażnieniami skóry.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) klasyfikuje formaldehyd jako znany czynnik rakotwórczy dla ludzi (substancja rakotwórcza). Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia go jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy dla ludzi.

Wprowadzenie: Co to jest formaldehyd w odzieży i pościeli?

Formaldehyd jest związkiem chemicznym wykorzystywanym w procesie produkcji wielu przedmiotów. Można go znaleźć w odzieży i pościeli, ale także w meblach i wykładzinach.

Formaldehyd był kiedyś używany jako środek konserwujący do zwłok, ale nie jest już używany do tego celu ze względu na swoją toksyczność.

Formaldehyd jest związkiem organicznym o wzorze CH2O. Jest to bezbarwny gaz o ostrym zapachu, który może podrażniać oczy i układ oddechowy. Formaldehyd występuje naturalnie w niektórych produktach spożywczych, takich jak owoce, warzywa i produkty mleczne; jednak można go również wytwarzać syntetycznie, ogrzewając pulpę drzewną lub odpady zwierzęce do wysokich temperatur.

Zwykle znajduje się w ubraniach i pościeli, ponieważ pomaga zapobiegać zarażeniu tych przedmiotów przez mole lub inne owady. Formaldehyd można również znaleźć w meblach, wykładzinach dywanowych lub innych artykułach gospodarstwa domowego, ponieważ działa jako środek klejący do łączenia płyt wiórowych podczas procesów produkcyjnych.

Pierwszą oznaką problemu z formaldehydem jest silny, stęchły zapach. Ten zapach jest wynikiem lotnych związków organicznych (LZO), związków chemicznych o wysokiej prężności par. Najbardziej powszechnymi LZO są aldehyd octowy, benzen, formaldehyd i toluen.

Jak zapobiegać narażeniu na formaldehydy

Formaldehyd jest substancją chemiczną używaną do produkcji materiałów budowlanych, takich jak sklejka i płyta wiórowa. Znajduje się również w niektórych materiałach izolacyjnych, wykładzinach dywanowych, meblach i innych produktach. Formaldehyd może powodować podrażnienie oczu, nosa, gardła i skóry.

Formaldehyd można znaleźć w wielu produktach, których używamy na co dzień. Najlepszym sposobem zapobiegania narażeniu na formaldehyd jest nie kupowanie żadnego produktu, który go zawiera. W ten sposób w ogóle nie możesz być na to narażony!

Istnieje wiele sposobów ochrony przed formaldehydem:

– Nie kupuj żadnych produktów, które go zawierają

– Używaj naturalnych środków czyszczących zamiast chemicznych środków czyszczących, które mogą zawierać formaldehyd

– Przewietrz swój dom lub biuro, otwierając okna lub drzwi w ciągu dnia

Detox dla narażenia na formaldehyd w odzieży i pościeli

Formaldehyd to bezbarwna, silnie pachnąca substancja chemiczna stosowana w materiałach budowlanych, izolacji i meblach. Wykorzystywana jest również do wyrobu niektórych rodzajów odzieży i pościeli. Formaldehyd może powodować podrażnienie oczu, nosa i gardła. W wysokich stężeniach może powodować poważne problemy z oddychaniem.

Stosowanie formaldehydu w odzieży i pościeli wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak astma i rak.

Jeśli martwisz się obecnością formaldehydu w swoim domu lub miejscu pracy, powinieneś podjąć kroki w celu zmniejszenia narażenia na tę substancję chemiczną. Istnieje wiele sposobów na odtrucie organizmu z narażenia na formaldehyd, w tym usunięcie wszelkich mebli wykonanych z prasowanego drewna lub płyty wiórowej z domu lub miejsca pracy, jeśli to możliwe, pranie ubrań zawierających formaldehyd w temperaturze zbliżonej do maksymalnej ustawionej w pralce (zwykle 60°C). ), unikanie produktów z dodatkiem formaldehydu, takich jak farby i lakiery, stosowanie produktów naturalnych, takich jak prześcieradła lniane zamiast poliestrowych

0 Comments

Leave a Comment