e-Dolary: tanie na ekranie – zakładamy kantor wymiany walut cz.3
29 lis 2018

e-Dolary: tanie na ekranie – zakładamy kantor wymiany walut cz.3

Post by Redaktor

Kantor internetowy może dostarczać waluty klientom na kilka sposobów. Najpopularniejszy jest przelew bankowy z rachunku kantoru na rachunek walutowy klienta. Kantory najczęściej posiadają rachunki walutowe w różnych bankach, co umożliwia klientom wykonanie przelewu, np. do PKO BP czy Pekao SA za darmo. Kantory, które oprócz świadczenia usług drogą elektroniczną mają również stacjonarną placówkę, mogą zaoferować osobisty odbiór gotówki. E-kantorwalutowy.pl proponuje swoim klientom również przesłanie gotówki kurierem.

Samopomoc internautów

W sieci powstała również platforma Walutomat.pl, która umożliwia wymianę walut pomiędzy użytkownikami serwisu. Jest to specyficzny przykład serwisu pożyczek społecznościowych, tyle że zamiast złotówek użytkownicy wymieniają się walutami. Walutomat.pl nie działa jak typowy kantor, bo nie pozyskuje pieniędzy na międzynarodowym rynku finansowym (Forex) ani w banku, ale właśnie od użytkowników.

Zanim użytkownik złoży zlecenie wymiany, musi zagwarantować, że posiada odpowiednie środki finansowe, czyli zrobić przelew na swoje konto w serwisie. To gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo zawieranych transakcji i eliminuje oszustwa. Później ustala kurs, po jakim chce wymienić zdeponowane środki, lub decyduje się na sprzedaż po najkorzystniejszym kursie wymiany.

Walutomat.pl wystartował w 2009 roku. Przez cały 2010 rok użytkownicy mogli wymieniać waluty za darmo. W ubiegłym roku wprowadzona została prowizja, która wynosi 0,2 proc. wartości realizowanych zleceń. To jedyne źródło zarobku serwisu. W ciągu ponad dwóch lat działania serwisu za jego pośrednictwem wymieniono środki o wartości 1 mld zł, a z jego usług korzysta ok. 2 tys. firm i 30 tys. osób prywatnych. Magdalena Krocz

Spis treści:

http://www.oregano.com.pl/e-dolary-tanie-na-ekranie-zakladamy-kantor-wymiany-walut-cz-1/
http://www.oregano.com.pl/e-dolary-tanie-na-ekranie-zakladamy-kantor-wymiany-walut-cz-2/
http://www.oregano.com.pl/e-dolary-tanie-na-ekranie-zakladamy-kantor-wymiany-walut-cz-3/

Tags: , ,

0 Comments

Leave a Comment