e-Dolary: tanie na ekranie – zakładamy kantor wymiany walut cz.1
29 lis 2018

e-Dolary: tanie na ekranie – zakładamy kantor wymiany walut cz.1

Post by Redaktor

Szalejące kursy franka czy euro spędzają sen z powiek wielu rodakom, którzy w tej walucie spłacają raty za swoje domy z marzeń. Nic więc dziwnego, że niczym tonący brzytwy chwytają się każdej szansy tańszego zakupu waluty, a tą niewątpliwie oferują wirtualne kantory. Miejsce cinkciarzy zajął internet E-kantory bardzo zyskały na popularności w połowie ubiegłego roku, kiedy w życie weszła ustawa antyspreadowa umożliwiająca kredytobiorcom spłatę rat walutą nabytą w kantorze lub innym banku. Boom na elektroniczną wymianę pieniądza to jednak nie tylko efekt szalejących cen franka i paniki kredytobiorców, których raty z dnia na dzień skoczyły o kilkaset złotych. Z usług elektronicznych kantorów równie często korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, które w ten sposób optymalizują koszty transakcji walutowych. – Miesięczny przyrost użytkowników indywidualnych oraz firm kupujących od nas walutę kształtuje się na poziomie 30 proc. Jestem przekonany, że liczba użytkowników e-kantorów z roku na rok będzie rosła, chociażby dlatego że do internetu przenosi się coraz więcej transakcji finansowych, a pieniądze wirtualne stanowią 90 proc. pieniądza światowego – mówi Arkadiusz Kondek, ekspert elektronicznej wymiany waluty z KantorOn-line.pl.

Te różowe perspektywy wirtualnej wymiany pieniądza sprawiają, że własne e-kantory chce zakładać coraz więcej osób. Nie wszyscy jednak wiedzą, że uruchomienie wirtualnego okienka wymiany walut nie jest wcale taką prostą sprawą.

Firma na legalu

Założenie wirtualnego kantoru od strony prawnej regulowane jest przez te same przepisy, które odnoszą się do działalności stacjonarnej. E–kantory podlegają nadzorowi Narodowego Banku Polskiego oraz Ministerstwa Finansów, które wydaje zezwolenie na prowadzenie działalności kantorowej. Właściciele i pracownicy co roku muszą składać zaświadczenie o niekaralności

Jednak wirtualnej działalności towarzyszą jeszcze inne zabezpieczenia.

Spis treści:

http://www.oregano.com.pl/e-dolary-tanie-na-ekranie-zakladamy-kantor-wymiany-walut-cz-1/
http://www.oregano.com.pl/e-dolary-tanie-na-ekranie-zakladamy-kantor-wymiany-walut-cz-2/
http://www.oregano.com.pl/e-dolary-tanie-na-ekranie-zakladamy-kantor-wymiany-walut-cz-3/

Tags: , ,