Czyszczenie rur metodą ciśnieniową – czy warto?
18 sty 2022

Czyszczenie rur metodą ciśnieniową – czy warto?

Post by Redaktor

W prawidłowo wykonanej instalacji kanalizacyjnej nie powinny powstawać zatory. Jednak  w rzeczywistości zdarza się, że woda wraz z nieczystościami zaczyna odpływać coraz wolniej albo przestaje odpływać w ogóle.

Jest wiele metod udrażniania kanalizacji. Oprócz metod domowych opierających się na użyciu sody i octu, bądź ręcznego przepychacza, istnieją inne bardziej profesjonalne. Czyszczenie rur Kraków może dokonywać za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm. Ich pracownicy są wyposażeni w specjalną sprężynę z głowicą szybko obracająca się. Praca głowicy rozbija zator, udrażniając instalację.

Istnieje inny sposób oczyszczania rur. Metoda ciśnieniowego czyszczenia rur, zwana też metodą hydrodynamiczną, polega na użyciu specjalnego sprzętu. Potrzebna maszyna umieszczona jest na samochodzie dostawczym lub ciężarowym. Wyposażona jest w pompę, tłoczącą do instalacji kanalizacyjne strumień wodny o ciśnieniu około 150 – 200 bar. Drugim ważnym parametrem strumienia cieczy jest jej ilość. Sprawna maszyna potrafić wtłoczyć przynajmniej 65 – 70 litrów wody w ciągu minuty.

Do rury wprowadzony zostaje wąż zakończony głowicą. W niej znajduje się kilka dysz ustawionych „do przodu” i „do tyłu”. Przednie rozbijają zatory, zaś tylne przesuwają urządzenie. Zanieczyszczenia usuwane są do studzienki rewizyjnej, bądź innego miejsca, z którego można je wybrać.

Metoda ciśnieniowa powinna być stosowana w instalacjach zewnętrznych. Do instalacji wewnętrznych zaleca się używać środków chemicznych, bądź mechanicznej głowicy.

0 Comments

Leave a Comment